Přeskočit na hlavní obsah

Půjčovna

Půjčovna napařovacích pomůcek

Milé ženy, díky zapůjčení si můžete pomůcky vyzkoušet v klidu domova, než se rozhodntete investovat do pomůcek vlastních, případně se s partnerem inspirovat k výrobě stoličky domácí. Stoličku je možné si zapůjčit k uričté příležitosti jako je porod, rekonvalescence v šestinedělí, podpora plodnosti a početí, bylinná očista, zmírnění obtíží, lehčí průběh klimakteria, nebo pro osobní rituály. Půjčovna je určena pro ženy, které si chtějí dopřát komfort domácího napařování a naučit se, jak na napářka působí na jejich tělo a mysl.

Napařovací židle Gazelle od Steamy

Je napařovací stolička od české firmy Steamy. Je lehce přenosná a konstruována tak, aby vyhověla pro napařování nad jakýmkoli hrncem. Je možné ji použít jak v domácím prostředí, tak ve zdravotnickém zařízení, máte-li v plánu vzít si ji do porodnice. Seznam porodnic, které již s napařováním pracují naleznete na této mapě. Uvažujete-li o koupi vlastní stoličky Gazelle, veškeré informace naleznete na webu firmy Steamy- židlička-gazelle.

Protože mam ráda i lokálnost, mám na výběr také po domácku vyrobené napařovaci prkénko.

Napařovací prkénko od Madlenky Je krásne robustní, po domácku vyrobené prkénko, vhodné pro napařování "s utěsněním páry", tedy posed blízko páry přímo na hrnci. Je vhodné pro ženy, které se již dobře znají a vědí, že snesou intenzivněšjší teplo a lehčeji se jim sedí v pozici nízkého sedu, nebo kleku. Pro ochranu je potřeba zmínit, že při napařování s utěsněním nesmí teplota odvaru přesáhnout 60°C.

Vhodnost napařování a volbu konkrétní pomůcky vždy konzultujeme dle aktuálních potřeb a zdravotního stavu ženy.

3 Tipy bylinného napařování 

Existují 3 tipy, jak si dopřát bylinnou páru na židličce Gazelle. 1. krátké napařování maximálně 10 minut, které je vhodné pro ženy s kratším cyklem a pro ty, které napařují poprvé. 2. delší, intenzivnější napařování -vhodné pro některé ženy před porodem, nebo k úpravě cyklu. Zde je vhodné zajistit, aby odvar nevychládal. 3.tip napařování je tzv. "pod pláštěm", kdy pára působí na celé tělo a vytváří tak efekt malé domácí sauny. Vhodnost konkrétní napářky vždy konzultujeme při výběru napařovací pomůcky. Podrobnější informace o těchto technikách najdete zde - 3-druhy. Tyto druhy napařování je možné si dopřát také na jiné napařovací pomůcce, nebo jen v kleku nad hrncem, pokud tyto pozice žena usedí.


Bylinné směsi z Novohradských hor 

K napářce nabízím bylinky, které s mým mužem sbíráme a pěstujeme v čisté přírodě Novohradských hor. Všechny jsou v biokvalitě a jsou s respektem sušené v domácí sušárně. Více o naší farmě najdte na FB stránce Jedlé bylinky a čaje zNovohradských hor.

Dolaď si svou směs intuitivně sama 

Při tvorbě směsí se inspiruji ověřenými zkušenostmi od Steamy. Nemyslím si ale, že na všechny ženy funguje univerzální řešení. Z tohoto důvodu se ženy vždy ptám na její citlivost a zvyky. Při konzultaci tedy doladíme směs o ty byliny, aby seděly na míru přímo ženě. Např. u bylinné směsi k předporodní napářce nebo k porodu je možné zvolit příměs růže, nebo levandule. Pokud se žena zná a ví, že je přecitlivělá na konkrétní bylinu, ze směsi ji vyjmeme.

K dané příležitosti, je tedy možné směsi upravit o byliny jako jsou měsíček, květ bezu, šalvěj, meduňka, chrpa, mateřídouška, kopřiva, maliník, pelyněk, okvětí slunečnice, růže, dobromysl, tymián, heřmánek, bazalka, kokoška pastuší tobolka, rozmarýn.

Vybrané byliny pak tvoří jedinečnou originální směsí pro aktuální potřebu ženy. 

Podmínky půjčování 

Půjčovné činí 350Kč/za každý započatý měsíc. Vratná záloha je 2000,- Po domluvě a přípravě bylinné směsi, zasílám údaje k platbě a po uhrazení ihned odesílám stoličku na uvedenou adresu. Maximální doba zapůjčení je 3 měsíce. Po vrácení pomůcek na mou adresu zasílám vratnou zálohu zpět s odečtením doby půjčovného a nákladů na dopravu. Při ztrátě, nebo poškození pomůcek (nebo jiných součástí zásilky), ke kterým došlo při nedostatečném zabalení na zpáteční dopravu, nebo nevhodném používání pomůcky jdou náklady na vrub osoby, která si pomůcky zapůjčila. Podle míry poškození, odečtu z vratné zálohy při vyúčtování. Náklady na dopravu nehradíte při osobním předání.

Pro jakou příležitost si tedy pomůcky vypůjčit?

  • chcete vyzkoušet účinky napářky na svém těle
  • váháte s koupí vlastních pomůcek
  • před porodem jako vědomou přípravu na příchod miminka
  • k regeneraci v šestinedělí
  • když se chcete naučit péči o sebe sama
  • máte nějaké obtíže a hledáte cestu jak si pomoci

Každá žena je individuální, její příbeh je jiný a i její prožitek z napářky bude také neopakovatelný.

Pokud jste již natěšená na vyzkoušení, ale váháte, jak při první napářce postupovat, aby to byl ten správný zážitek jsem tady a provedu Vás osobně celým procesem od přípravy bylinek, poskytutí napářky, následné relaxace, kterou doplňuji jemnou masáží. Více se dočtete v sekci služby.

Už teď se těším na náš společný proces tvorby a setkávání. Zaujalo Vás téma napařování? Přečti si jak na něj nahlížím v mém článku.

S úctou Hana Lesná