Přeskočit na hlavní obsah

Služby

Péče o ženu v těhotenství

 • Těhotenská masáž - jemná relaxační masáž možná od ukončeného prvního trimestru
 • Ženská bylinná napářka jako příprava na porod prohřátí porodních cest bylinnou párou. Ladění na příchod miminka. Možné začít od ukončeného 38 týdne, u vícečetného těhotenství od ukončeného 36 týdne. Pro nastavení vhodného schéma napařování společně zkonzultujeme Váš zdravotní stav.
 • Zavinování bříška šátky Rebozo podpora svalů těhotného bříška, prohřátí, prevence a úleva od křížových bolestí, opora zad. Šátky Reobozo možné vyzkoušet a objednat u mne.
 • Bylinné směsi na přání 
 • Předporodní rituápřipravuji podle ženina přání - ladění na porod, porodní přání, podpora v kruhu žen, nebo v kruhu rodiny
 • Poradenství a příprava plánu na období šestinedělí - po porodu je žena zranitelná stejně jako její novorozené dítě. Zaslouží si péči a pozornost okolí. V nejlepším případě by měla pouze ležet s miminkem v posteli a vstávat pouze pro potřeby hygieny. Je to čas, kdy se učí kojit, sbírá síly a hojí se její poporodní poranění. V dnešní době se vytratila důležitost tohoto období. Proto je dobré uvědomit si, že porodem mateřství teprve začíná přípravu na toto vzácné období počátku nepodcenit.

Péče o ženy nejen v šestinedělí

 • Masáž Pravka
 • Masáž bříška bylinnými měšci
 • Relaxační masáž
 • Péče o císařskou jizvu
 • Bylinná napářka jako forma sebepéče
 • Rituál zavírání (kostí) 


Ženská bylinná napářka

Bylinné napařování patří k znovuobjevené tradiční péči o ženské zdraví. Dopřávám ženě bezpečené a příjemné poskytnutí této procedury. Dobu relaxace doprovázím masáží rukou, hlavy a dekoltu. 

Délka napařování je individuální dle stavu ženy. První napářka trvá vždy 15-20minut a pak následuje relaxace

Proceduru bylinného napařování využívají ženy ve světě nejčastěji v obodbí před a při porodu. Její využití je ale velmi široké. Bylinná pára pečuje o zdraví pánevního dna, podporuje cévní gymnastiku, prohřívá a přináší ženě hlubokou relaxaci.


Pečující masáže

Nabízím klasické sportovní masáže pro uvolnění bolavých svalů. Věnuji se také těhotenským masážím, masážím šátky Rebozo a dále masážím pro ženské zdraví jako masáž bříška bylinnými měšci a masáži Pravka. , které jsou mi radostí. Masáže jsou prospěšné k uvolnění  pomáhají navracení tepla do těla nejen v období šestinedělí a po něm. Pravka je založena na celostní péči o tělo a lze si ji dopřát v každém věku. Více se dočtete v článku.

Ke každé ženě přistupuji vždy individuálně a dle toho ladím jak složení bylin, tak masáž. Masáž vnímám jako prostor pro zpomalení, spočinutí a celkové uvolnění těla i mysli. 


Příprava na příchod miminka a období po porodu

Porod je jedna z přelomových událostí v životě ženy a stejně tak je velmi důležité připravit se na období po něm.

Nabízím možnost konzultace přípravy na toto přelomové období, které hraje důležitou roli pro společné sladění se potřeb maminky a miminka. Tyto přání a potřeby je dobré si předem ujasnit a  vyslovit. Ráda Vám pomohu společně se zamyslet nad tím, jak si připravit adekvátní podporu a pomoc rodiny i dalších pečujících osob ve Vašem okolí.


Bylinné směsi na míru

Při přípravě směsi pro bylinnou napářku vycházím z účinků základních bylin pro danou příležitost. Pro jejich doladění se vždy snažím hledět také na přání ženy dle preference vůně a energie dané byliny. Nakonec vzniká naprosto ojedinělá směs, míchaná s přáním podpořit ženu co nejvíce v aktuálním období. Byliny jsou sbírány v čisté přírodě a sušeny v domácí sušárně.

Péče o ženu v šestinedělí

Je službou, kdy navštěvuji ženu po porodu u ní doma. Naslouchám, nabízím ujištění, podporuji načerpání sil, podporuji komunikaci se staršími dětmi, nebo s rodinou. Nabízím poradenství se základy kojení. Čerpám z vlastních zkušeností s ranným kontaktem, látkováním, bezplenkovou komunikací, šátkováním.


Péče o císařskou jizvu

Žena je po klasickém porodu v naprosto odlišném módu než je běžné. Její tělo i psychika velmi zpomalí. Potřebuje hodně tepla, dostatek spánku a vydatného jídla. Císařský řez je pro tělo velmi náročná a zatěžující operace a žena potřebuje v této fázi nebýt sama nejen na miminko, ale potřebuje také opečovat svou duši, svůj prožitek z vlastního porodu, a také své zranění, své fyzické tělo. Je vhodné když si žena dopřeje pravdielnou péči o sebe sama v tomto období. Věřím, že je to stejně důležité jako když pečuje o své o miminko. 

Rituály

Předporodní rituál je možné připravit jako osobní přípravu a těšení se na porod sama, nebo v kruhu blízkých žen, či rodiny. Rituál jako oslava přerodu ženy v matku - Rituál zavírání kostí, může být i jako forma prožití si uzavření jakéhokoli období. Rituál je možné naplánovat a připravit dle Vašeho přání. Rituál zavírání pomocí šátků je také pojímán jako fyzické zavření těla. Tradičně se provádí poslední 40 den období šestinedělí. Lze si jej dopřát i kdykoli jindy a pro jakoukoli formu potřeby něco ve svém životě uzavřít. V Mexiku je součástí tradiční péče o nedělku, po jeho absolvování se žena po šestinedělí vrací zpět do své síly.                                           

Doprovod k porodu

Cítím a věřím tomu, že aby se žena mohla v klidu naladit na svůj porod potřebuje podporu a klid. Cítím se být ženou, která je pečující a dokáže se vcítit do potřeb ženy. Doprovod je pro mne aktem úcty. Při doprovodu mohu propojit to vše, co nabízím. Práci s rebozem, bylinnou napářku, masáž, a celkovou péči o potřeby ženy. Dula není zdravotníkem, ale nápomocnou osobou, která pomáhá ženě naladit se na své tělo, komunikovat její přání. Moje zkušenost, je zkušenost ženy, která již sama rodila (2010 dcera v porodnici, 2014 syn doma). Pokud Vás volá moje péče a podpora, moc ráda se Vám budu věnovat. 

Komentáře