Přeskočit na hlavní obsah

Služby

Péče o ženu v těhotenství

 • Těhotenská masáž - jemná relaxační masáž možná od ukončeného prvního trimestru
 • Ženská bylinná napářka jako příprava na porod prohřátí porodních cest bylinnou párou. Ladění na příchod miminka. Možné začít od ukončeného 38 týdne, u vícečetného těhotenství od ukončeného 36 týdne. Pro nastavení vhodného schéma napařování společně zkonzultujeme Váš zdravotní stav.
 • Zavinování bříška šátky Rebozo podpora svalů těhotného bříška, prohřátí, prevence a úleva od křížových bolestí, opora zad. Šátky Reobozo možné vyzkoušet a objednat u mne.
 • Bylinné směsi na přání 
 • Předporodní rituápřipravuji podle ženina přání - ladění na porod, porodní přání, podpora v kruhu žen, nebo v kruhu rodiny
 • Poradenství a příprava plánu na období šestinedělí - po porodu je žena zranitelná stejně jako její novorozené dítě. Zaslouží si péči a pozornost okolí. V nejlepším případě by měla pouze ležet s miminkem v posteli a vstávat pouze pro potřeby hygieny. Je to čas, kdy se učí kojit, sbírá síly a hojí se její poporodní poranění. V dnešní době se vytratila důležitost tohoto období. Proto je dobré uvědomit si, že porodem mateřství teprve začíná přípravu na toto vzácné období počátku nepodcenit.

Péče o ženy nejen v šestinedělí

 • Masáž Pravka
 • Masáž bříška bylinnými měšci
 • Relaxační masáž
 • Péče o císařskou jizvu
 • Bylinná napářka jako forma sebepéče
 • Rituál zavírání (kostí) 

Ženská bylinná napářka

Bylinné napařování patří k znovuobjevené tradiční péči o ženské zdraví. Dopřávám ženě bezpečené a příjemné poskytnutí této procedury. Dobu relaxace doprovázím masáží rukou, hlavy a dekoltu. 

Délka napařování je individuální dle stavu ženy. První napářka trvá vždy 15-20minut a pak následuje relaxace

Proceduru bylinného napařování využívají ženy ve světě nejčastěji v obodbí před a při porodu. Její využití je ale velmi široké. Bylinná pára pečuje o zdraví pánevního dna, podporuje cévní gymnastiku, prohřívá a přináší ženě hlubokou relaxaci.


Pečující masáže

Nabízím klasické sportovní masáže pro uvolnění bolavých svalů. Věnuji se také těhotenským masážím, masážím šátky Rebozo a dále masážím pro ženské zdraví jako masáž bříška bylinnými měšci a masáži Pravka. , které jsou mi radostí. Masáže jsou prospěšné k uvolnění  pomáhají navracení tepla do těla nejen v období šestinedělí a po něm. Pravka je založena na celostní péči o tělo a lze si ji dopřát v každém věku. Více se dočtete v článku.

Ke každé ženě přistupuji vždy individuálně a dle toho ladím jak složení bylin, tak masáž. Masáž vnímám jako prostor pro zpomalení, spočinutí a celkové uvolnění těla i mysli. 


Příprava na příchod miminka a období po porodu

Porod je jedna z přelomových událostí v životě ženy a stejně tak je velmi důležité připravit se na období po něm.

Nabízím možnost konzultace přípravy na toto přelomové období, které hraje důležitou roli pro společné sladění se potřeb maminky a miminka. Tyto přání a potřeby je dobré si předem ujasnit a  vyslovit. Ráda Vám pomohu společně se zamyslet nad tím, jak si připravit adekvátní podporu a pomoc rodiny i dalších pečujících osob ve Vašem okolí.


Bylinné směsi na míru

Při přípravě směsi pro bylinnou napářku vycházím z účinků základních bylin pro danou příležitost. Pro jejich doladění se vždy snažím hledět také na přání ženy dle preference vůně a energie dané byliny. Nakonec vzniká naprosto ojedinělá směs, míchaná s přáním podpořit ženu co nejvíce v aktuálním období. Byliny jsou sbírány v čisté přírodě a sušeny v domácí sušárně.

Péče o ženu v šestinedělí

Žena po Žena je po klasickém porodu v naprosto odlišném módu než je běžné. Její tělo i psychika velmi zpomalí. V těchto chvílích je stejně citlivá jako její dítě a ze své podstaty potřebuje stejnou podporu pro fyzickou i psychickou rekonvalescenci jako jsou dostatek spánku, teplého jídla ale též bezpečnou náruč blízkých, psychickou oporu a důvěru ve vlastní schopnosti.

Podstatou mé služby je kombinace uspokojení výše zmíněných potřeb.

Návštěva je možná na oddělení šestinedělí, nebo u ženy doma. Vyslechnu Vás a společně hledáme cesty k nalezení řešení v aktuální situaci. 

Nabízím poradenství se základy kojení, fyzickou podporu pomocí masáže a zavinování do šátků. Vyslechnu Váš porodní příběh. Mohu napomoci v komunikaci se staršími dětmi, partnerem  a  rodinou. Mým cílem je podpořit Vás tak, abyste se cítila odpočatá a přijámaná. Z  mých osobních zkušeností nabízím podporu v tématech látkování, bezplenkovou komunikací, šátkováním. 

Můj plán -moje šestinedělí

Když jsem hledala obrázky k tématu šestinedělí, našla jsem (viz. výše) zobrazené tyto krásné historické výjevy. Všimněte si, že se vždy kolem rodičky seběhl celý Tým. Nápomocné ženy, které zajišťovaly teplo, očistu, jídlo, psychickou podopru a pomoc s dítětem. Tyto obrazy jsou velmi dokreslující v tom, že žena nemá zůstávat po porodu sama. Paradoxem je, že se to ale v této společnosti často děje. Všechny plány směřujeme na porod, ale neuvědomujeme si, jak klíčové jsou i další dny a měísce po něm. Rozhodla jsem se ženy podpořit v tom, aby si předem připravily svůj poporodní plán. Celá služba zahrnuje konzultaci, která směřuje na potřeby ženy. Pomocí návodných otázek si žena uvědomí, jaké situace mohou po porodu nastat, koho v takové sitauci má blízko a může jej kontaktovat. Do plánu je zahrnuto také poznání vlastních potřeb a zamyšlení, jak je komunikovat s rodinou a dalšími pečujícími osobami.


Péče o císařovnu

Císařský řez je pro tělo velmi náročná a zatěžující operace a žena potřebuje v této fázi nebýt sama nejen na miminko, ale potřebuje také opečovat svou duši, svůj prožitek z vlastního (někdy i v případě narkózy neprožitého) porodu, a také své zranění, své fyzické tělo. Ať už plánujete císařský řez, nebo příšel nečekaně, je velmi vhodné vyhledat pro sebe psychickou i fyzickou oporu u odpborníků, která je Vám šitá na míru. Celková rekonvalescence jizvy a svalových partií bříška a pánevního dna může trvat 1-2 roky. Věřte ale, že dlouhodobá péče se vyplácí. Tělo, kterému dopřejeme pravidelné teplo, láskyplný dotek a práci s narušenými fasciemi se bude hojit úplně jinak než takové, kterému se této podpory nedostane. Neopomíjím ani niternou stránku celé situace. A to je vlastní prožitek porodu ženy, to jakým způsobem přijala celý porod, jak prožívá šestinedělí, zda má podporu, nebo je na to zcela sama. Poskytnu Vám pravidelnou masáž, naučím Vás jak můžete pracovat se svou jizvou sama v klidu, nasměruji k vhodné fyzio, nebo fynefyzioterapeutce. V případě zájmu o sdílení žen se stejným příběhem, je možné vídat se také v podpůrných skupinkách (v přípravě)

Rituály

Předporodní rituál je možné připravit jako osobní přípravu a těšení se na porod sama, nebo v kruhu blízkých žen, či rodiny. Rituál jako oslava přerodu ženy v matku - Rituál zavírání kostí, může být i jako forma prožití si uzavření jakéhokoli období. Rituál je možné naplánovat a připravit dle Vašeho přání. Rituál zavírání pomocí šátků je také pojímán jako fyzické zavření těla. Tradičně se provádí poslední 40 den období šestinedělí. Lze si jej dopřát i kdykoli jindy a pro jakoukoli formu potřeby něco ve svém životě uzavřít. V Mexiku je součástí tradiční péče o nedělku, po jeho absolvování se žena po šestinedělí vrací zpět do své síly.                                           

Doprovod k porodu - nyní neaktivní

Cítím a věřím tomu, že aby se žena mohla v klidu naladit na svůj porod potřebuje podporu a klid. Cítím se být ženou, která je pečující a dokáže se vcítit do potřeb ženy. Doprovod je pro mne aktem úcty. Při doprovodu mohu propojit to vše, co nabízím. Práci s rebozem, bylinnou napářku, masáž, a celkovou péči o potřeby ženy. Dula není zdravotníkem, ale nápomocnou osobou, která pomáhá ženě naladit se na své tělo, komunikovat její přání. Moje zkušenost, je zkušenost ženy, která již sama rodila (2010 dcera v porodnici, 2014 syn doma). Pokud Vás volá moje péče a podpora, moc ráda se Vám budu věnovat. 

Komentáře